« Rujan 2021 »

Autor: LIDIJA MAČUKAT, 17. 5. 2021.

Kada su nam to omogućile epidemiološke prilike pridružili smo se obilježavanju Svjetskog dana kretanja.

Dan kretanja za zdravlje obilježava se 10. svibnja od 2003. godine.

Obilježavanje je započelo na inicijativu SZO-a, s ciljem podizanja svijesti o važnosti tjelesne aktivnosti u prevenciji kroničnih bolesti.

Učenici trećeg razreda fizioterapeutskih tehničara sa strukovnim nastavnicima Hrvojem Petrovićem i Lidijom Mačukat, Svjetski dan kretanja obilježili su šetnjom od škole do plaže Banj, gdje su im se pridružili članovi Udruge Kamenčići.

Učenici su za članove Kamenčića organizirali primjerene vježbe i igre.

Učenicima, koji su veći dio ove školske godine proveli u on line okruženju, ovo je bila prilika za primjenu naučenih strukovnih sadržaja, ali i razvijanje komunikacijskih vještina i ugodno druženje na otvorenom.